o nas

Nagrania

Mamy już tysiące nagrań! Udostępnię Ci wiele filmów z propozycją rozwiązań zadań maturalnych oraz z zakresu szkoły średniej.

Powtórki Przed Maturą

Wytłumaczę Ci w nagraniach sposób rozwiązań zadań maturalnych od 2010 roku. Zadania ułożone tematycznie.

Spotkania on line

Przygotuję wytłumaczę przećwiczę, nauczę, na indywidualnych profesjonalnych konsultacjach on-line.

Współpraca

Możesz mieć wpływ na treści zamieszczane w tym projekcie. Ty możesz decydować o rozwoju swoim i tego projektu.

Kursy

Wraz z rozwojem tego projektu będziesz mógł korzystać z kursów, konsultacji i spotkań.

Patronat

Patronując uzyskasz dostęp do materiałów. Staniesz się współtwórcą tego projektu. Sam ustalisz zakres indywidualnych spotkań.

spotkamy się na:

Kilka słów o mnie i Szkole PitagoLasa

Witaj, jestem dyplomowanym nauczycielem matematyki z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w szkole ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Prowadziłem uczniów ze szkół społecznych, prywatnych, niepublicznych i publicznych. Kierowałem Zespołem Szkół przez prawie dekadę.  Wiem, z jakimi trudnościami spotykają się uczniowie i ich rodzice podczas procesu edukacji czy też przygotowaniu się do egzaminu maturalnego. Niejednokrotnie uczestniczyłem w tym procesie. Czasami odbywało się to bardzo sprawnie i bezboleśnie, innym razem żmudnie i wymagało ogromnego wysiłku.

Jak korzystać z nagrań?

Pokazać jak zrobić, to zapomnieć po chwili. Zaintrygować i skłonić do działania to nauczyć podstaw. Zaciekawić i skłonić do samodzielnego rozwiązywania problemów to nauczyć. Zatem pamiętaj!

Zadania stanowią wielki problem zacznij od pierwszego kroku: odtwórz nagranie, ja pokażę sposób rozwiązania zadania. Teraz będziesz już wiedział/a  od czego zacząć!

Wiesz o co chodzi, nadal masz problemy ze zrozumieniem? Przejdź do drugiego kroku. Rozwiązuj zadanie etapami samodzielnie kontrolując moją propozycję rozwiązania problemu. Troszkę podglądaj, troszkę pracuj samodzielnie.

Masz wiedzę, czujesz już moc! Teraz rozpocznij odważanie, zapoznaj się z zadaniem, rozwiąż je samodzielnie i sprawdź czy zgadza się z moją odpowiedzią. Czy już zauważasz, że są różne drogi prowadzące do tego samego rozwiązania? Zatem masz tę moc!

Ile zrobić zadań?

Możesz oczywiście korzystać z nagrań ogólnodostępnych, ale to jedynie fragment bazy jaką otrzymujesz ode mnie. Wiele ważnych ćwiczeń i zadań niezbędnych do opanowania podstaw może być w twoim zasięgu. Wystarczy zostać PATRONEM.

Pamiętaj talent jest jak diament. Piękny, nieoszlifowany, nie każdy go ma akurat w tej dziedzinie. Ty z pewnością masz ten diament, bo każdy ma jakiś diament.

Jeśli twój diament/talent jest matematyczny potrzebujesz również pracy aby go oszlifować by zaczął błyszczeć i stał się brylantem.

Gdy Twój diament nie jest matematyczny, nie martw się praca przyniesie efekty, a systematyczna praca doprowadzi cię na wyżyny i możesz ramię w ramię stanąć z leniwym diamentem matematycznym.

Wszystko w twoich rękach i głowie.

Chętnie pomogę, jeśli tego chcesz.

zapraszam cię również na